Эл аралык кызматташтык

РФ менен кызматташтык ОмГУПС менен (СибАДИ), Омск ш.

2019-жылдын 30-сентябрынан 13-октябрына чейинки кызматташтык жөнүндө макулдашууга ылайык ОмГУПСтагы эл аралык байланыш башкармачылыгынын жетекчиси т.и.к., доцент А. Ю.Тэттэрдин жетекчилиги астында ОмГУПСтан стажировкадан өтуп келгендер, т.и.к., доценттин милдетин аткаруучу Дресвянников С. Ю. жана окутуучу Э. Н. Керимкулов.

ОмГУПС сайтына шилтеме

Дрессвянников менен Керимкуловдун ОмГУПСтагы отулгон стажировка боюнча презентацияга шилтеме

КазНАУ менен кызматташуу, Алматы, Казакстан

2019-жылдын 11-февралынан 23-февралына чейин, кызматташуу келишимине ылайык, аспирант Мамцев А.Н. жана "Инновациялык технологиялар жана айыл чарбасындагы техникалык каражаттар" эл аралык кышкы мектебинин алкагында магистрант Н.Н.Тихонов. Алар КазНАУнун тарыхы жана лабораториялары менен таанышып, "Айыл чарба техникаларын өнүктүрүүнү илимий жактан камсыздоо", "Машина-тракторду башкарууда санарип технологияларды колдонуунун абалы жана келечеги" деген темалардагы алдыңкы профессорлордун лекцияларына катышышты. " Айыл чарбасындагы санариптик технологиялар "," Агроөнөр жай комплексиндеги машиналардын тетиктерин калыбына келтирүү абалын жана келечегин талдоо ".

Өзүнчө барып келген жерлер: Казакстандын айыл чарбасын механизациялоо жана электрлештирүү илимий изилдөө институту (Алматы), "MAMED" дыйкан чарбасы, АГРОТЕХ заводу.

Россиянын жана Борбордук Азия университеттеринин окуу усулдук бирикмесинин (ОУБ) Кеңешинин Президиумунун өкүлдөрү менен кеңейтилген жолугушуусу

2012-жылдын 3-октябрында кафедрада Россиянын жана Борбордук Азиянын ЖОЖдын өкүлдөрүн чакыруу менен ОУБ Кеңешинин Президиумунун кеңейтилген отуруму болуп өттү. 670200 «Транспорттук жана технологиялык машиналарды иштетүү жана комплекстер ", 670300" Транспорттук процесстердин технологиясы ", 653300 (190600.65)" Жер транспорту жана транспорттук жабдууларды эксплуатациялоо "жана 653400 (190700.65)" Ташууларды уюштуруу жана транспортту башкаруу "